Truhlářství  a  podlahářství
Jaroslav  Klecar

Interiérové dveře

INTERIÉROVÉ DVEŘE jsou ve 26 dekorech a více jak 200 modelech v CPL, nástřiku RAL nebo v široké škále HPL. Konstrukcí dveřního křídla je masivní smrkový rám,výplň z odlehčeného DTD- dřevotřísky a pláště s povrchem CPL odolný proti oděru. Interiérové dveře dělíme na :

OTOČNÉ – klasické 

POSUVNÉ – výhodou je úspora místa. Dveře se můžou posouvat na stěnu nebo do stavebního pouzdra. 

SKLÁDACÍ – při otevření dojde ke složení na dvě poloviny a nasunutí na jednu stranu zárubně. Průchod se zmenší o 8,5 cm. Jejich kování je skrýt, takže při zavření dveří nejsou vidět panty.

REVERZNÍ – otevírání těchto dveří umožňuje dveře otevřít opačným směrem tj.do zárubně. Z praktických důvodů jsou tedy vhodné do úzkých chodeb. Plní však estetickou funkci, protože dveře jsou v rovině se zárubní. Tento způsob otevírání je však z tech. důvodů možné použít pouze pro plné dveře bez zasklívacích či okrasných rámečků. 

SPECIÁLNÍ DVEŘE 

PROTIPOŽÁRNÍ DVEŘE A ZÁRUBNĚ pro bytovou a průmyslovou výstavbu. Jsou vyráběny v protipožárních normách a lze je vyrobit i v kouřotěsné úpravě. 

PROTIHLUKOVÉ DVEŘE – pokud máte větší požadavek na NEPRŮZVUČNOST tak Vám nabízíme protihlukových dveře. Dveře je možné dodat v plné, prosklené variantě. Útlum konstrukce je 30 dB. Dveře musí být osazeny pevným prahem nebo výsuvnou prahovou lištou. 

KLIMA DVEŘE – tyto dveře slouží k oddělení prostor s odlišnými teplotami. Vhodné jako přechod z vytápěného prostoru do nevytápěných garáží, sklepů, zádveří. Možné provedení pouze v NEPROSKLENÉM provedení. 

KOUŘOTĚSNÉ DVEŘE – díky speciální konstrukci a výsuvné prahovou liště, která vytěsní prostor pod dveřmi. Protikouřové dveře zamezí šíření kouře do okolních prostor. Dveře jsou dodávány vč. certifikátu.

dvere1
dvere2
dvere3